Psychoterapia indywidualna w Gdańsku - dla kogo i gdzie?

Wpis

Pomoc taka jest jednak trudno dostępna w publicznych ośrodkach zdrowia, dlatego też duża część osób poszukuje wsparcia w prywatnych placówkach. W Gdańsku fachowe wsparcie oferuje Centrum Dobrej Relacji, zatrudniające wielu specjalistów. Co ważne, są to nie tylko psychologie i certyfikowani psychoterapeuci, ale też lekarze psychiatrzy. Zgłaszać można się do nich między innymi w przypadku podejrzenia istnienia choroby psychicznej, ale też w przypadku zaburzeń o dużym nasileniu, kiedy to potrzebne może być wdrożenie farmakoterapii. Lekarz ma prawo zaordynować leczenie - przepisać leki na receptę, a także, w razie potrzeby, wystawić zwolnienie chorobowe.

W placówce oferowana jest psychoterapia indywidualna, grupowa, a także terapia par. Ta ostatnia propozycja dotyczy osób przeżywających kryzys w związku i często jest ostatnią szansą, by uratować relację. Taka pomoc przydaje się na przykład po zdradzie czy u par z wieloletnim stażem, u których pojawia się uczucie wypalenia czy tzw. syndrom pustego gniazda - gdy dorosłe dzieci opuszczają dom i wydaje się, że partnerów już niewiele łączy. Psychoterapia indywidualna w Gdańskujest zaś oferowana między innymi osobom z zaburzeniami lękowymi czy fobią społeczną - w tym drugim przypadku często potem wdraża się terapię grupową, co ma na nowo przyzwyczajać do kontaktu z ludźmi.

Duże znaczenie ma też sama diagnostyczna psychologiczna - w Gdańsku można skonsultować się z psychologiem czy psychoterapeutą, który oceni, z jakim problemem do czynienia ma klient.

Dariusz Lewandowski 2023-11-14 0 komentarzy

Skomentuj wpis