Jak zapewnić bezpieczeństwo systemów IT w firmie?

Wpis

Kluczowy jest dobór dostawcy gwarantującego kompleksowe zabezpieczenie danych przed ich utratą lub nieuzasadnioną autoryzacją. Ochrona informacji powinna obejmować wszystkie sektory, od stanów magazynowych po działalność księgową. Wykorzystywane systemy informatyczne muszą więc zapewniać taki poziom integracji i braku dostępu do zgromadzonych zasobów, aby nie dopuszczać do ataków z zewnątrz oraz do wycieku danych, zwłaszcza wrażliwych.

Przedsiębiorca powinien mieć świadomość, że bezpieczeństwo systemów IT to również podstawa, jeśli bierze się pod uwagę budowanie opinii wśród klientów i kontrahentów. Przypadki naruszeń i związane z nimi procedury prawne mogą zostać upublicznione, co wpływa na pogorszenie się wiarygodności danego biznesu na rynku i może poważnie zaszkodzić interesom. Warto też pamiętać, że stosowaną ochronę należy systematycznie aktualizować. 

Grupa Comarch działa od lat na polskim rynku nie tylko jako dystrybutor nowoczesnych rozwiązań technologicznych z zakresu IT. Kadra dokłada również wszelkich starań, by proponowane narzędzia okazały się zarówno przydatne, jak i skutecznie ograniczały ryzyko sytuacji, kiedy integralność danych została w jakikolwiek sposób naruszona. Przedstawione w ofercie systemy są wyposażone w zabezpieczenia pozwalające wyeliminować większość obecnie występujących zagrożeń. Dodatkowo dostawca stara się na bieżąco udostępniać potrzebne aktualizacje, głównie z uwagi na rozwojowy charakter działań hakerów czy nawet konkurencji. 

Realizator proponuje rozwiązania przygotowane z myślą  o przedstawicielach wielu branż. Zapewnia też doradztwo w przeprowadzeniu procesu digitalizacji w firmie, aby wdrażanie innowacji przebiegło bezproblemowo i szybko.

Jędrzej Cieślak 2022-11-23 0 komentarzy

Skomentuj wpis