Esperal w Katowicach - czym jest wszywka dla alkoholików?

Wpis

Esperal jest substancją, której celem jest blokowanie enzymów biorących udział podczas rozkładu alkoholu znajdującego się w wątrobie. W praktyce oznacza to, że tego typu tabletki zwiększają dolegliwości powodowane zatruciem alkoholowym, przez co stają się one bardziej dokuczliwe. Osoby, które zdecydowały się na esperal i spożyły napoje wysokoprocentowe, skarżą się na duszności, wymioty, nudności, zawroty głowy oraz nadmierne pocenie się. W takich sytuacjach nierzadko występuje też zaczerwienienie twarzy, przyspieszone bicie serca oraz nagłe skoki ciśnienia.

Jedną z placówek dającą możliwość podjęcia walki z nałogiem jest Agencja Usług Medycznych Panaceum z Katowic. Esperalstanowi jeden z etapów wychodzenia z nałogu i jest aplikowany pod skórę. Wszywka działa przez cały czas, a moment umieszczania jej pod skórą nie należy do bolesnych, ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Ponadto nie trwa długo i nie wiąże się z okresem rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci od razu wracają do swoich codziennych obowiązków.

Trzeba podkreślić, że esperal nie jest lekiem na chorobę alkoholową, gdyż jego celem jest zniechęcanie do picia. Z tego względu część osób podejmuje także terapię, która pomaga wyjść z nałogu. Wszywka bazuje na terapii awersyjnej, dzięki czemu chorzy zaczynają czuć wstręt do sięgania po kieliszek. Tabletki tego typu są umieszczane zazwyczaj w skórze pod łopatką lub na pośladku. Po zaaplikowaniu substancje w niej zawarte zaczynają być uwalnianie do krwiobiegu i znajdują się w nim przez mniej więcej 12 miesięcy.

Anastazja Pietrzak 2021-11-26 0 komentarzy

Skomentuj wpis